Одещина: пристрасті навколо набережної

Одещина: пристрасті навколо набережної

Дії деяких посадовців селищної ради Затоки створюють перепони для реалізації інвестиційного проекту естонської компанії «Літус Маріс» з будівництва набережної. Таку заяву зробив представник компанії-інвестора Дмитро Ткаченко на брифінгу в прес-центрі «Одеса-медіа». За його словами, де-хто з органів місцевого самоврядування намагається шантажем і хитрощами отримати не тільки матеріальні блага від будівництва, а й контроль над об’єктом нерухомості.

Нагадаємо, у 2014 році представники «Літус Маріс» презентували місцевій владі проект набережної європейського зразка завдовжки 12 кілометрів, яка мала б виконувати не тільки функцію об’єк-та благоустрою, а й укріпити уз-бережжя. На громадських слуханнях вирішили підтримати цей проект, і вже влітку 2015-го відбулася презентація першого кілометра набережної.

У реалізації плану компанія-інвестор співпрацювала з селищним головою Василем Звягінцевим, котрий зараз перебуває у СІЗО, та керівником земельної комісії Богданом Шевчуком, місцезнаходження якого наразі не відомо. Останній для підготовки всієї проектної документації рекомендував землевпорядника Віктора Іщенка. З цього моменту, за твердженнями представника «Літус Маріс», посадовці отримали можливість впливати на втілення проекту.

Договір оренди для продовження будівництва у 2016 році селищний голова не підписав, незважаючи на наявність рішення депутатів і проектів відведення землі. «На всі наші звернення — повна тиша. Виявляється, що в селищній раді зникли проекти землевідведення», — розповідає Дмитро Ткаченко. Тоді представники естонської компанії-інвестора подали позов до суду. За фактом викрадення документів відкрито кримінальне провадження. Останній судовий розгляд відбувся 17 лютого.

Зауважимо, на будівництво та благоустрій першого кілометра набережної компанія витратила близько 13 мільйонів гривень. «Нам дуже пощастило, що з’явився інвестор, який зможе побудувати всі 12 кілометрів, — каже депутат селищної ради Наталя Вернигора. — Набережна — це перший дзвіночок для нас, що ми можемо перетворитися не просто на якусь сільську місцевість, куди дехто їде відпочивати, а справді стати курортом, відомим не тільки в Україні, а й за кордоном».

Представник ТОВ «Тока Затока» Ігор Окс зазначив, що торік селище відвідали півтора мільйона туристів, а цьогоріч очікується ще більше. За його словами, набережна є фундаментом для створення інфраструктури, орієнтованої на європейські стандарти, та відповідного рівня сервісу. Зокрема, з’явилися нормальна система освітлення, роздягальні, туалети, служба порятунку, налагоджено прибирання пляжів, було створене радіо «Чайка.fm» та відкрито концертний майданчик «Центр літа», який уже прийняв низку фестивалів. Зібрали також команду аніматорів та органі-зували систему торгівлі на пляжах.

Утім, щодо останньої виникли деякі непорозуміння. Нагадаємо, що через місяць після відкриття першого кілометра набережної від місцевих стихійних торговців на-дійшла скарга у селищну раду про те, що іноземний орендатор, мовляв, монополізував цю сферу і люди втратили свої звичні «місця» роботи.

Дана МІТАНОВА,
студентка факультету журналістики ОНУ ім. І.І. Мечникова.
Джерело: chornomorka.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *