Одеська «Свобода» вимагає від Саакашвілі перейменувати вулиці, що містять символіку комуністичного режиму

Одеська «Свобода» вимагає від Саакашвілі перейменувати вулиці, що містять символіку комуністичного режиму

1

1 березня Одеська міська організація ВО «Свобода» спрямувала звернення до голови обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі з вимогою перейменувати вулиці, що містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Свободівці зазначають, що згідно закону про декомунізацію у разі якщо протягом строку, встановленого законодавством (тобто до 21 лютого), міська рада або міський голова не здійснили перейменування, то воно здійснюється розпорядженням очільника ОДА, з урахуванням пропозицій громадськості, науковців та рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

Свободівці подали пропозиції щодо 67 назв об’єктів топоніміки. Вони були розроблені групою у складі істориків, краєзнавців, громадських та політичних активістів. Серед запропонованих назв – вулиці Євгена Коновальця, Степана Бандери, Романа Шухевича, Івана та Юрія Лип, Гетьмана Мазепи, Івана Луценка, Князя Святослава, Січових стрільців, Героїв Крут, Максима Чайки, де Волана та ін.

За словами голови Одеської міської організації ВО «Свобода» Сергія Солтасюка, нові назви вулиць окрім того, що мають зберігати колорит міста та самобутність одеситів, повинні також підвищувати туристичну привабливість та наповнювати Одесу державницьким українським змістом. «На сьогоднішній день, всупереч вимогам закону, Одеська міська рада і міський голова не розглянули питання щодо перейменування вулиць. Також на території міста не виконуються вимоги ч. 4 ст. 5 Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті», відповідно до якої держава сприяє увічненню пам’яті про борців за незалежність України у XX столітті, зокрема, шляхом увічнення їх імен у назвах об’єктів топоніміки. Наші пропозиції розроблені з урахуванням цих вимог», – наголосив свободівець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *