Одеська міська рада порушує антикорупційне законодавство і регламент

Одеська міська рада порушує антикорупційне законодавство і регламент

1

15 березня відбувся круглий стіл: «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради. Нові виклики – нові підходи».

На початку круглого столу учасники озвучили ті проекти рішень, що виносяться на сесію міської ради 16 березня, і містять корупційну складову. Це різноманітні рішення про знижки і пільги, земельні питання, питання витрачання бюджетних коштів.

Наприклад:

комерційній фірма «Інфоксводоканал» отримає знижку в оплаті за землю, в результаті чого міський бюджет недоотримає 13мільйонів гривень;

клініка «Святої Катерини», що наближена до депутата Іоргачова, отримає в аренду приміщення за ціною, заниженою щонайменше в три рази;

більшість винесених на сесію програм, що передбачають розподіл бюджетних коштів, не мають критеріїв щодо того, хто саме їх отримає, що призведе до корупції на етапі їх розподілу.

Крім того, учасники круглого столу зазначили, що міська рада порушує антикорупційне законодавство і регламент, з метою уникнути контролю з боку ЗМІ, громадських активістів і окремих депутатів. Наприклад:

проекти рішень міської ради не публікуються за 20 робочих днів до сесії, як цього вимагає закон. 38 проектів рішень були оприлюднені лише за 7 робочих днів, 4 проекти були опубліковані за день до сесії. Очікується, що ще частина проектів рішень буде винесена на сесії 16 березня взагалі без оприлюднення.

матеріали депутатам надаються в останній момент, коли вже немає часу в них розбиратися. Це стосується і засідань постійних комісій, і пленарного засідання сесії.
протоколи засідань постійних комісій не публікуються вчасно, і навіть не видаються на руки депутатам. В них вносяться правки вже після завершення засідань.

не публікуються вчасно оголошення про час і місце проведення комісій, на яких розглядають корупційні рішення.

Крім того, останнім часом мерією на окремих депутатів чиниться тиск з метою примусити їх голосувати на постійних комісіях за певні рішення, які шкідливі для міста, але корисні для наближених до мерії бізнес-груп.

Задля того, щоб протидіяти корупції в міській раді, громадська організація «Антикорупційний офіс» за підтримки фонду «Відродження» починає проект по громадському моніторингу діяльності ради:

запис на відео засідань постійних комісій, і залучення громадськості до антикорупційної експертизи проектів рішень міської ради;

розслідування з приводу коштів, що могли б потрапити в бюджет, але не потрапляють внаслідок корупційних схем;

розслідування щодо невідповідності стилю життя чиновників їх задекларованим доходам;

Учасники круглого столу домовились використовувати в соціальних мережах спільний хештег #omr для різних постів, що стосуються контролю за діяльністю міської ради. Також інформація щодо корупції в Одеській міській раді буде публікуватися на сайті Антикорупційного офісу – aco.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *